דף הבית
מאמרים שפרסמנו
האתגר המשולש של הכנת מצגות באנגלית

האתגר המשולש של הכנת מצגות באנגלית

מאת: יפעת מן / 2020 / 3 דקות קריאה

"אבל מה בדיוק הוא רצה להגיד?", "מה בעצם היא ניסתה להשיג ע"י המצגת?", "מה היו המטרות שלו?", "מה בדיוק היא רצתה מקהל השומעים?" – אלו שאלות אותן אני מוצאת עצמי שואלת כשאני יושבת ומקשיבה להרבה אנשי עסקים ישראליים מעבירים פרזנטציה באנגלית. לאחר ניסיון של מספר שנים כמאמנת עסקית לנושא הכנת מצגות באנגלית הבחנתי, שהקושי שלי בהבנה אינו נובע רק מהקושי של המציג לדבר באנגלית או בשל הלחץ מהופעה מול קהל, אלא הוא נובע, בראש ובראשונה, מחוסר מיקוד ובהירות של הרעיונות עצמם, ללא קשר לשפה בה הדובר משתמש.

כלומר, אם לא די בכך שדיבור והופעה מול קהל הוא לכשעצמו אחת מהמשימות המאיימות והמאתגרות ביותר שלנו, אנו צריכים גם להתמודד עם העברת רעיונות נהירים ומאורגנים היטב על מנת להעביר מסר ברור ולתקשר אותו בצורה יעילה לקהל, וכל זאת בשפה שנייה. זהו האתגר הכפול, ואף המשולש, בהכנת מצגות באנגלית והופעה מול קהל עסקי.

על מנת לעמוד במשימה בהצלחה, אנו ממליצים על הקצאת זמן ללימוד, הכנה ואימון של מיומנויות התקשורת הדרושות להעברה אפקטיבית של פרזנטציה באנגלית, הכוללות, בין היתר:

  • מיומנות סיכום ותמצות
  • מיומנות של ארגון רעיונות ע"י הכנת ראשי פרקים
  • מיומנות שכנוע
  • שימוש מיטבי בשפת גוף
  • שימוש יעיל בעזרים חזותיים
  • תרגול של עמידה מקצועית והופעה מול קהל
  • מיומנויות הקשורות לשפה של אנגלית עסקית תקנית, כולל שימוש במילות קישור ושפה מסמנת

תכנית האימון שאנו מציעים מתחילה בלמידת העקרונות של הכנת מצגות באנגלית וכוללת כמובן גם אימון ותרגול רב – כל זאת על מנת לאפשר אפקטיביות מקסימלית בהצגה באנגלית, תוך העברת המסר באופן ברור, רהוט ורלבנטי.

אנשי עסקים, מנהלים ועובדים, שעברו אצלנו הכשרה בהכנת מצגות באנגלית מדווחים כי הגיעו לפרזנטציה באנגלית מוכנים ובטוחים, והצליחו להעביר את המסר שרצו באופן יעיל למרות הלחץ הטבעי שחוו. יתרה מכך, רבים מהלקוחות שלנו ציינו שאת המיומנויות שנלמדות חשוב ללמוד, בראש ובראשונה, ע"מ ללמוד איך להעביר מצגות בעברית. במילים אחרות, אלו מיומנויות אוניברסאליות לנושא העברת מצגת, תהיה השפה בה היא מועברת אשר תהיה. לכן, גם אם העברת מצגות באנגלית מהווה אתגר משולש, תוכנית האימון הייעודית מכינה את הלקוח לאתגר זה, נוסחת בו ביטחון ומסייעת לו לעבור את המשימה בהצלחה, תוך השגת היעדים העסקיים שלשמם נדרשה הפרזנטציה העסקית.

למידע נוסף אודות אימון לקראת הכנת מצגות באנגלית

לייעוץ מקצועי מלאו פרטים