דף הבית
מאמרים שפרסמנו
כשאנגלית עסקית הופכת לצורך יומיומי

כשאנגלית עסקית הופכת לצורך יומיומי

מאת: יפעת מן, מנכ"ל חברת TriEnglish להוראת אנגלית עסקית

את TriEnglish הקמתי לפני כעשור, לאחר שסיימתי תואר ראשון בתקשורת עסקית בארה"ב. נוכחתי לגלות את שיש פער משמעותי בין יכולת התקשורת העסקית בארה"ב לזו של אנשי עסקים בישראל. מיומנויות קרדינאליות לניהול עסקים בזירה הגלובאלית כגון פרזנטציות, תכתובת עסקית, ניהול פגישות באנגלית ותקשורת שוטפת מול אנשי קשר בחו"ל אינן מחוזקותיו של המנהל הישראלי, מוכשר ככל שיהיה. בנוסף למבוכה וחוסר הנוחות, חוסר הידע וחוסר המודעות בתחומים אלו עשויים לעכב באופן מהותי את הצמיחה העסקית של חברות, ארגונים ומפעלים.

יחד עם זאת, לאחר שנים רבות של הוראת אנגלית עסקית גם במסגרת פרטנית וגם לקבוצות ממגוון סוגים, הגעתי להבנה שעולם העסקים הגלובאלי של ימינו עובר מהפכה מתמדת. עם השינוי, גובר גם הצורך בשימוש באנגלית על בסיס יומיומי לכלל המנהלים והעובדים בכל הדרגים. חברות רבות מגלות שהשקעה בקורסי אנגלית עסקית לדרגים הבכירים בחברה היא אמנם השקעה משתלמת אך אינה מספיקה. עובדים רבים נתקלים בקשיים יומיים בתקשורת באנגלית וזקוקים לתמיכה נקודתית ומיידית. בעקבות הצורך הגובר, התחלנו להפעיל שירותי תמיכה שוטפת באנגלית, הפתוחים לכלל עובדי החברה. ברגע שפעילות זו מוטמעת בחברה, היא זוכה לדרישה ופופולאריות רבה ומקלה על העבודה השוטפת של כולם באופן משמעותי.

השירות ניתן בשני רבדים, בהתאם לצרכים. הנה תיאור קצר המסביר את כוונת המשוררת:

שירות English Happy Hour מציע שעות קבועות בהן מורה מגיע למשרדי החברה מדי שבוע, ביום ובשעות קבועות. עובדי החברה נרשמים מראש ומגיעים לייעוץ/תמיכה בכל הקשור לצרכים שלהם באנגלית שעלו במהלך השבוע, כולל הכנה לפגישות ומצגות, הגשת דוחות ומסמכים ושליחת מיילים .on-line

מנהלים המעוניינים בליווי פרטני יכולים להיעזר בשירות של אימון אישי, ולקבל תמיכה שוטפת על בסיס שבועי. בהתאם לנושאי העבודה המשתנים, ניתן להעזר במאמן השפה לייעוץ בינתרבותי, לתרגום וניסוח מיילים עסקיים, להכנה למצגות ולפגישות חשובות, לאימון לקראת שיחת ועידה, להכנה לראיונות עבודה או להכנה כוללת לקראת רילוקיישן, וכיוד'. בנוסף, המורה זמין ונגיש באופן מיידי ושוטף גם במייל.

כשכולנו נדרשים ללהטט באופן מתמיד בסביבה עסקית שלעולם משתנה, שעה קבועה של עזרה באנגלית נותנת ביטחון ומקלה על החיים…

לחצו למידע נוסף אודות אנגלית עסקית – קורסים וסדנאות

לייעוץ מקצועי מלאו פרטים